
Implanty wewnątrz śluzówkowe – umieszczane w śluzówkach, czyli błonie śluzowej. Obecnie nie stosuje się już tych wszczepów, ponieważ są ruchome i często powodują uciążliwe stany zapalne.
Implanty endodontyczne śródkostne – ich funkcją jest utrzymywanie siekaczy, które mają nietypową długość korzenia i korony. Obecnie również stosowane są rzadko.
Implanty przezkostne – zbudowane z metalowej płyty i śrub umocowujących. Zakłada się je zewnątrz ustnie.
Implanty śród kostne – są najpopularniejsze. Mają bardzo szerokie zastosowanie. Dzielą się na o otoczone błoną z tkanki łącznej oraz zintegrowane z kością. Mogą mieć różne kształty, implanty żyletkowe (w kształcie płytki lub krążka) – można je stosować, gdy kość zębodołowa jest mała lub wąska, implanty cylindryczne – stosowane, wykonywane w wielu wariantach lub też implanty śrubowe – umieszczane są w nawierconym otworze lub wkręca do kości za pomocą specjalnego klucza.
Mogą być także Wszczepy ramowe – oparte są na kości dolnej szczęki oraz na ćwiekach umieszczonych w kości zębodołowej. Utrzymują protezy zębowe całościowe.
Zobacz także
Implanty (od początku)
Protetyka stomatologiczna
Wybielanie zębów
Super, że doczekaliśmy takich czasów gdzie możemy mieć sztuczne zęby a jak swoje. Moja mama zamiast protezy wstawia sobie teraz implanty radzyń podlaski - koszty są wyższe ale komfort życia nie do porównania. Implanty to tak jakby cały czas mieć swoje zęby z tym plusem że one nie będą boleć.
OdpowiedzUsuń